Tábor 2019

Tábor 2019

Zakončení celého roku dvoutýdenním táborem na novém krásném tábořišti Hadovka. Už se těšíme na super téma.

Pro skupinu(y):

BB Silvestr

Po několika letech jsme měli štěstí a los nám přiřkl možnost trávit přelom roku na Bosně!
Tak už jen aby nasněžilo a bylo spráuné kerkonošské povětří.
Možnost protažení pobytu při volnu turnovských škol do pátku 4.ledna je rovněž příjemné.

Pro skupinu(y):

Vánoční vycházka 2018

Vánoční vycházka 2018

Vánoční vycházka byla úspěšně uskutečněna. Vycházeli jsme od hřbitova v Kacanovech a šli jsme kolem Kopicova statku k pramenům v Sedmihorkách. Od nich jsme se vraceli přes Arboretum a Hadí údolí, kde jsme ozdobili stromek a někteří se i propadli do ledu (jen po kolena). Po výměně dárků u už zmiňovaného hřbitova jsme zakončili výlet pozdním obědem v hotelu Králíček. Výpravy se účastnilo 26 lidí a 4 psi.

Eda a Jana L.

Vánočka na Bosně

Vánočka na Bosně

Pro skupinu(y):

Dobrý den, ahoj!
 
Advent nám už klepe na dveře, začíná mrznout a Vánoce jsou za chvíli tu! A s nimi i naše tradiční akce Vánočka na Bosně. Můžete se těšit na spoustu zábavy a her, na sváteční vánoční večeři, první cukroví, zpívání koled u stromečku a výlety po Krkonoších.
 
Co: Vánoční schůzka
 
Kde: Chata Bosna v Pasekách nad Jizerou. Bosna je oddílová chata, kterou tradičně s dětmi navštěvujeme. Chata má dvě velké ložnice, společenskou místnost, koupelnu i kuchyň. 
 
Kdy: 7.-9. 12. 2018 
 
Sraz: V pátek v 16:00 hodin na Terminálu v Turnově (odjezd autobusu směr Kořenov v 16:22). Na Bosnu pojede i jedno auto, kam si děti mohou dát některé věci (např. spacák, společné jídlo apod.). Většinu si ale ponesou samy! Proto prosíme rodiče, aby svým dětem věci sbalili do batohu, nikoli do tašky!
 
Návrat: V neděli ve 14:35 hodin vlakem z Tanvaldu na vlakovém nádraží v Turnově.
 
Stravování: Individuální, k dispozici bude po celou dobu teplý čaj. V sobotu večer bude společná večeře ve svátečním duchu, kterou letos budou připravovat dívky. Kuchyň na Bosně je velmi dobře vybavená (nádobí a příbory, sporák, trouba, mikrovlnka, sklep na uskladnění potravin atd.), děti se tedy nemusí vybavovat vařiči či vlastním nádobím.
 
Program: V pátek půjdeme pěšky z Kořenova na Bosnu (asi 5 km). Večer máme připravené zábavné hry pro všechny, k dispozici budou i deskovky. Sobotní program bude malým překvapením, ale máte se na co těšit! Prozradíme jen, že se budeme pohybovat po okolí Pasek, řešit otázky a plnit úkoly a že na vítěze bude čekat sladká odměna. Poté se budou holky věnovat vaření a přípravě sváteční večeře, kterou si pak společně vychutnáme. S plnými bříšky se pak odebereme k vánočnímu stromečku, kde si tradičně zazpíváme pár koled. Kdo by tedy chtěl, nechť si s sebou vezme hudební nástroj, zpěvník nebo aspoň naladí hlasivky. Neděli věnujeme úklidu a poté pěšímu přesunu do Tanvaldu, odkud pojedeme vlakem domů. 
Z důvodu nedostatku sněhu bohužel volíme nelyžařskou variantu. Při troše štěstí si ale třeba alespoň zabobujeme! O stavu sněhu se můžete informovat na http://www.skipaseky.cz/cs/informace-o-arealu/aktualni-provoz
 
Vybavení: Z jídla budou všichni potřebovat nějaké ovoce na ovocný salát, cukroví, jídlo na celý víkend kromě sobotní večeře. Dále bude třeba vhodné oblečení na ven i do chaty, bunda proti dešti, pevná obuv na pěší výlety, rukavice a čepice, dostatek teplého oblečení, hygienické potřeby. Na Bosně jsou postele a peřiny k dispozici, je však třeba si dovézt svoje povlečení/spacák. Všechny děti ale MUSÍ mít prostěradlo!!! Na Bosně lze lůžkoviny i za malý symbolický poplatek půjčit. Určitě se bude hodit i malé kapesné pro zaplacení jízdného, ubytování (pro děti – členy KČT 40,-/noc, pro děti – nečleny 60,- Kč/noc), společného jídla a nějaké té sladkůstky na výletě. Celkově zhruba 400,-. 
 
Upozornění: Jelikož je momentálně sucho a studna u Bosny není bezedná, musíme vás informovat, že budeme muset šetřit s vodou. To znamená, že sprchování po dobu pobytu nebude možné.
 
Přihlašování: Pojeďte s námi a přihlašujte se na: https://doodle.com/poll/vk2ncdeyduf3gbxr, a to nejdéle do úterý, 4. 12. 2018! Prosíme všechny, aby do Doodlu doplňovali celá jména. 
 
Moc se na vás těšíme a přejeme krásný zbytek týdne!
Za tým vedoucích Kačka a Kačka
Kniha Slunko vyhouplo se nad horu 1945 – 1989

Kniha Slunko vyhouplo se nad horu 1945 – 1989

Na jaro 2019 připravujeme vydání knihy o historii Klubu českých turistů Sokol Turnov v období 1945 – 1989, kterou jsme nazvali Slunko vyhouplo se nad horu.

Kniha naváže na letošní jarní výstavu Najdi svého dědečka, ale bude obsahovat další fotografie, ale i vzpomínky jednotlivých lidí a texty se spoustou informací.

Od jara jsme získali velké množství materiálů, dokumentů a fotek, ale mezery se pořád najdou. Kdo z vás má doma schované fotky, kroniky, apod. nebo kdo se chce podělit o vzpomínky, určitě se ozvěte.

Zároveň hledáme sponzory, kteří by nám pomohli prodávat knihu za přijatelnou cenu (malý náklad =  vyšší cena).

Děkujeme všem, kteří již přispěli fotkami, dokumenty a vzpomínkami.

Velmi děkujeme firmám, které odboru poskytly sponzorský dar na vydání knihy:
Ekoles – projekt s.r.o.
Vrabec a Vrabec s.r.o.

Pracujeme usilovně, máme skoro pohromadě kapitoly 1945 – 1968 včetně kapitol o Bosně, Pleskotských hrách a Modrém kruhu. Čeká nás teď hlavně období 1969 – 1989.

Zdraví vás

Jana Mejzrová a Michal Kučera