Provozní řád pro ubytované


Deprecated: Funkce wp_make_content_images_responsive není podporována už od verze 5.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_filter_content_tags(). in /data/web/virtuals/185153/virtual/www/wp-includes/functions.php on line 4859

ŘÁD CHATY BOSNA (od 1.12.2010)

1. ÚVOD

Chata slouží k výcvikové a rekreační činnosti členů KČT a Sokola Turnov, ve volných termínech i pro hosty. Provozní řád a poplatky za nocležné stanoví výbor KČT Sokol Turnov.

2. OBJEDNÁVÁNÍ NOCLEHŮ

Pobyt na chatě lze objednat u Martina Smutného na martin.smutny@atlas.cz nebo na čísle 607 791 726.
Objednatel se stává vedoucím zájezdu, zodpovídá za dodržování tohoto řádu, vybrání a odevzdání peněz (odpovědnost nese i v případě své nepřítomnosti).

3. PŘÍJEZD A POBYT

- Ihned po příchodu se zapište do knihy noclehů.
- Přísný zákaz kouření platí v celé Bosně (tzn. i v chodbě, lyžárně, WC, předsíních atd.)!!!
- Pobyt domácích zvířat všeho druhu není dovolen!
- Zapněte hlavní vypínač elektřiny za vchodovými dveřmi. V místnosti, kde chcete topit, je nutné kliknout zvonkovým tlačítkem na stěně u termostatu nebo radiátoru. Teplotu lze následně ovládat pokojovým termostatem.
Pozor - na 2 hodiny ráno a 2 hodiny odpoledne je topení dálkově vypínáno z rozvodny. V té době nesvítí oranžová kontrolka v rozvodné skříni v předsíni (označená „PŘÍMOTOPNÁ SAZBA“).
- Plyn do sporáku se pouští uzávěrem u PB bomby, která je v přístěnku za kuchyní. Výměnu bomby mohou provádět pouze dospělé osoby s použitím k tomu určeného klíče, který je položen u bomby (POZOR! - levý závit). Nutno zkontrolovat těsnění.
- Voda v kuchyni se napouští do zásobníku stiskem zeleného tlačítka nad umyvadlem, vypnutí je automatické (nouzově lze čerpání vypnout červeným tlačítkem). V objektu WC a umýváren je provoz plně automatický.
- Potraviny uložte do skříněk v přístěnku za kuchyní. Platí přísný zákaz uskladnění a konzumace potravin v ložnicích! Nekrmte myši.
- Každý nocležník je povinen povléci svou postel prostěradlem. Spát může ve vlastním spacáku nebo v erárních prošívaných dekách, které musí také povléknout. Nemá-li s sebou vlastní prostěradlo či povlečení, zapůjčí si je ze skříně mezi ložnicemi. Poplatek za povlečení se zapíše do knihy noclehů a přičte se jednorázově k nocležnému. Deky a polštáře jsou v bednách v ložnicích a v prostoru mezi ložnicemi.
- Při ohřevu vody v kuchyni používejte přednostně plotny na kamnech.
- Sprchu lze použít po vhození mincí v hodnotě 10,-Kč do mincovního automatu, průtok vody je omezen na 1,5 minuty. Při zastavení vody se zastaví i čas.

4. ODPADKY - kam s nimi?

- Popel z kamen vysypat do skruží na zápraží za chalupou. Do skruží nepatří nic jiného!
- Ostatní odpad patří do pytle v koši pod dřezem, každý zájezd si jej odváží! Doporučujeme oddělit sklo a plasty a vytřídit je v místě bydliště do patřičných kontejnerů. Nezapomeňte na koš na dámském WC!
- Při vylévání kbelíků do výlevky či WC zkontrolujte, zda v něm nejsou nějaké předměty (např. hadr). Neucpěte kanalizaci!

5. ODJEZD

- Uzavřít zápis v knize, peníze poslat převodem na účet KČT Sokol Turnov č. 218 554 145 / 0300 (Poštovní spořitelna Turnov), variabilním symbolem je číslo zájezdu.
- Z postelí sbalit povlečení, zapůjčené odložit mezi použité prádlo do koše v prostoru mezi ložnicemi.
- Veškerý použitý inventář chaty vrátit na původní místo.
- Vymést všechna kamna, připravit dřevo na zátop.
- Pečlivě umýt nádobí, umyvadlo, dřezy a výlevku, setřít podlahy, umýt záchody, vymáchat úklidové hadry.
- Odvézt odpadky (i z dámského WC).
- Zavřít okna, v kuchyni a dolní ložnici zatáhnout záclony.
- Vypustit vodu ze zásobníku v kuchyni.
- Uzavřít plyn.
- Vypnout hlavní vypínač elektřiny (v předsíni za vchodovými dveřmi).
- Pečlivě zamknout všechny venkovní dveře a klíče odevzdat správci Bosny do Turnova, pokud s ním nejste dohodnuti jinak.


Závady hlaste M. Smutnému na tel. čísle 607 791 726. Lepší dva zbytečné telefonáty než 1 průšvih .....