Načítám Akce

Vyzvědači 2019

8.11.2019 - 10.11.2019

Tomíci jako Vyzvědači v temných uličkách
Jedna z nejoblíbenějších disciplín tomíkovského Víceboje se jmenuje „Vyzvědači v temných uličkách“. Hra inspirována J. Foglarem se odehrává ve městě, které má vhodně uzpůsobené historické centrum. Centrum města je pořadatelem rozděleno na několik částí, přičemž každá část je přidělena jednomu družstvu. V sobotním dopoledni pak jednotlivé týmy tvoří otázky (lehké a těžké), pro ostatní účastníky. Tyto otázky si pak při hře losují „vyzvědači“ a vydávají se do temných uliček, aby v cizím území našli odpověď na vylosované otázky. Každé družstvo se zároveň snaží chytit cizí vyzvědače na svém území, za což družstvo získává další body. Nejdůležitějším místem území každého družstva je tzv. štáb, kam si družstvo nosí zodpovězené otázky. Zde sedí štábní kapitán s papírovou čepicí na hlavě. Každé družstvo si svůj štáb pečlivě hlídá, neboť jeho objevení cizím družstvem znamená penalizaci a bodový zisk pro cizí družstvo.
Vyzvědači se tentokrát hráli v Hradci Králové. V Hradci se Vyzvědači hráli poprvé a nutno říci, že Hradec bude zřejmě zařazen mezi skupinu měst, kde lze Vyzvědače hrát. Téměř dvě stovky tomíků dopoledne sestavili lehké a těžké otázky a zkušeně hledali místo pro svůj štáb, který by nikdo neměl objevit. Celkem se hrála čtyři kola, přičemž jedno kolo trvalo 1,5 hod. První kolo Vyzvědačů začíná po obědě, kdy začátek i konec hry končí za denního světla. Starší hráči pak nastupují v pozdějším období. To už se hraje většinou za tmy a hra dostává tu správnou atmosféru. Temné uličky, tmavá zákoutí, hráči v různém přestrojení. Letos asi vyhrála starší dívka, která si přivezla kočárek a ještě mluvila nahlas cizím jazykem, takže nepovšimnuta pronikala na cizí území.
Našim Tomíkům letos náleží velká pochvala neboť naši nejstarší a nejzkušenější tomíci atakovali nejvyšší příčku, která zaručuje pro vítězný oddíl vyrytí jména oddílu na putovní cenu, které se odnepaměti říká „Větev“. Bohužel nám první místo uteklo doslova o fous (stačilo zodpovědět jednu těžkou otázku a první místo bylo po letech naše). Ale i tak je druhé místo, v konkurenci dalších 23 týmů, velkým úspěchem, které zaručuje zatím první průběžné místo v tomíkovském víceboji (Vyzvědači v temných uličkách, sportovní turnaj Dršmaš, divadelní festival Cimrman by se divil, netradiční hra Gorka morka, setkání oddílů TOM v Pleskotech). Neztratili se ani naše dva zbylé týmy, které skončili na 19. a 10. místě.
Velké díky patří zúčastněným vedoucím (Pája Loudová, Terka Šimicová a Ema Leitnerová), ze kterých rostou zkušené vedoucí zvládající s nadhledem různé infarktové situace, které sebou funkce vedoucího přináší.

Zbyněk Báča


Již tradiční celorepubliková akce, která se koná každý rok v jiném krásném městě naší republiky. 
Doporučená účast pro detektivy a sportovce.

Dobrý den, ahoj,
Vyzvědači se nám pomalu blíží, a proto pro vás máme další informace.
Sraz: V pátek 8.11. v 16:30 ve vestibulu na vlakovém nádraží
Návrat: V neděli 10.11. v 11:18 vlakem
Co s sebou: spacák, karimatku, přezůvky, jídlo na celý víkend (kuchyňka je malá a spoře vybavená, velké vyvařování proto asi nebude možné), sportovní oblečení a sálovou obuv (ve škole, kde jsme ubytovaní je tělocvična), propisku, baterku, teplé oblečení a sportovní obuv na hru, kostým (pro zájemce, aby se dokázali ve městě lépe maskovat, např. uklízeč, dělník apod.)
Peníze: 250,- (startovné 30,- ubytování 60-70,-/noc cesta tam a zpět 80,-) popř. pokud si děti budou chtít něco koupit, pak nějaké malé kapesné
Přihlašování zde.
Matěj, Terka, Zbyněk a další
Táborová rada
Mobil:739 135 561 (hlavní vedoucí)
Email: taborkct@gmail.com
Pro skupinu(y):

Napsat komentář